Sveriges främsta influencers gillar Creative Program!

Nya tekniker och innovationer skapar en framtid med nya typer av företag och yrken. Vi är gymnasiet som ligger i framkant genom att följa med i utvecklingen så att du blir bäst förberedd för framtiden och de nya yrkena som redan är här.

Därför är vi glada över den positiva responsen som vi har fått kring vårt Creative Program, bland annat från två av Sveriges största influencers Isabella Löwengrip och Michaela Forni.

Isabella startade sin blogg 2005 och är idag en inflytelserik social medieperson och framgångsrik entreprenör. Precis som vi gillar hon skolor som ligger i framkant och förbereder inför framtidens jobb. Läs vad hon tycker om Thoren Innovation School och vårt Creative Program. 

Michaela, också en framgångsrik bloggare och entreprenör ser positivt på vår utbildning, klicka här för att läsa hennes inlägg.

Även Svenska Dagbladet har uppmärksammat vår satsning, artikeln hittar du här.

 

Från och med hösten 2018 kommer vi erbjuda Creative Program i Malmö